KONST / Litografier / Färglitografi 12848176
nr 1284 8176
Peter Dahl
(1934-2019), Sverige
Färglitografi, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Signerad, daterad 81. Motivet: 16x16 cm
Peter Dahl, svensk målare född 1934, död 2019.
Utrop:
600 kr
Såld:
400 kr
måndag 28 oktober 2019
kl 20:33:03
250 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
300 kr
350 kr